Postupné odstavení děťátka

Od 4. měsíce :*První jídlo směřující k odstavení : zelenina v době oběda

První nemléčná strava by měla být zeleninové pyré . Nejjednodušší je začít s mrkvovým pyré protože je jemné , lehce stravitelné a lehce sladké (alternativně použijte pastyňák nebo dýni ). Začněte několika čajovými lžičkami pyré a pomalu zvyšujte množství . Když si děťátko navykne na tuto potravinu , tak za jeden až dva týdny můžete přidat bramborové pyré. Potom můžete přidat do zeleninovo/bramborového pyré masové pyré tak 2-3x týdně.

Od 4 do 5. měsíce *: Druhé jídlo směřující k odstavení: První večerní tuhá strava

Dalším krokem je nahradit odpolední/večerní mléčnou stravu mléčno-obilnou kaší . Můžete připravit pyré jako Holle Organickou dětskou kaši s čerstvým plnotučným mlékem a čerstvou ovocnou šťávou bohatou na vitamin C . Místo čerstvého mléka můžete použít mateřské mléko nebo Holle Organické pokračovací mléko .

Od 5. do 6. měsíce *: Třetí jídlo směřující k odstavení : Odpolední ovocná kaše

Dále připravíte bezmléčnou ovocnou kaši , která nahradí odpolední mléčný pokrm a posune mléčnou kaši na večer .Nejprve začněte s velmi jemným ovocem jako jablka , hrušky , banány .Abyste připravili kaši , stačí smíchat Holle Organickou dětskou kaši s čerstvě rozetřeným ovocem (nebo Holle organickým ovocným příkrmem ).

Od 8. měsíce *: Juniorská jídla

Od cca 8. měsíce bude vaše děťátko schopné si poradit s lehce hrubší konzistencí potravy .Už nepotřebuje potraviny rozmělňovat tolik a může obsahovat malé ale jemné kousky ovoce nebo zeleniny .To přiměje vaše děťátko ke kousání .

Od 12. měsíce *: Rodinná strava

Od 12 měsíce můžete vaše děťátko postupně navykat na vaši rodinnou stravu ( pozor na koření a sladidla) .

* Každé odstavující jídlo nahrazuje jednu mléčnou stravu (kojení nebo lahvičku). Jestliže jste ,jak doporučujeme, kojili plně po dobu 6. měsíců , tak se časový plán podle toho posune dopředu. Věk v měsících ukazuje nejdřívější možný termín na uvedení pevné stravy . Podle vývoje vašeho děťátka se navrýené měsíce mohou o 1-2 lišit . Odchylky od této tabulky jsou přirozeně možné.