Ukončení kojení

Ideálně, když začnete s odstavováním děťátka postupně snižujte kojení .Tento proces obyčejně začíná kolem 6. měsíce věku . Protože každé dítě je individuální , neexistuje přesný termín pro začátek odstavování. Některé děti chtějí začít s jídlem už v 5ti měsících , jiné nezačnou dříve než v 7-8 měsících. Je proto důležité aby matky měli na paměti vlastní potřeby i potřeby děťátka.

Ukončení kojení krok za krokem

Začít s pevnou stravou je velký krok pro vaše dítě . Jíst jídlo je úplně nová zkušenost - dítě objevuje nové chuti a vůně , jídlo vnímá jinými smysly v ústech .Je toho mnoho s čím se děťátko musí vyrovnat . Začněte pomalu , dejte děťátku a vám samotné dost času a zavádějte nová jídla krok za krokem . Několik čajových lžiček na začátek postačí.

Obyčejně dítě potřebuje něco kolem týdne na to si navyknout na novou stravu .Jestliže budete postupovat podle tohoto návrhu , bude jednodušší najít problémy jako nesnášenlivost stravy nebo alergie co možná nejdříve .Můžete si také všimnout změn zažívání nebo ve stolici pokaždé když vyzkoušíte novou stravu . Tímto způsobem můžete rychle reagovat a nahradit složky stravy pokud bude třeba.

Pyré a kašovitou stravou postupně nahrazujte kojení nebo výživu z lahvičky . Ideálně začněte v době poledního jídla , před mléčnou stravou ,několika lžičkami zeleninového pyré .Pomalu zvyšujte množství dokud nenahradíte úplně polední kojení nebo lahvičku . Po několik měsíců budete nahrazovat odpolední a večerní mléčnou stravu buď mléčno obilnou nebo ovocno obilnou stravou .