Návrh postupu krmení příkrmy

Návrh na první tuhou stravu po 4. měsíci věku dítěte
Návrh na první zeleninovou stravu
Návrh na mléčno - obilnou kaši pro věk po 5. měsíci věku do 7 měsíce věku dítěte
Návrh výživy od 8. měsíce věku
Návrh výživy s použitím sucharů
Návrh na první tuhou stravu po 4. měsíci věku dítěte
Mrkev je jemná , lehce sladká a stravitelná pro dětské bříško . To dělá z mrkve velmi populární zeleninu pro první tuhou stravu děťátka.Přesto někdy může zapříčinit lehkou zácpu .Pokud mrkev přivodí zácpu , je nelepším řešením pastyňák , brokolice nebo dýně .Během prvních dvou týdnů krmení tuhou stravou krmte děťátko několika lžičkami uvařené polotuhé zeleniny a postupně zvyšujte množství .
Doporučujeme přidávat dvě čajové lžičky dětského oleje na skleničku zeleninového příkrmu nebo na 190-200 g zeleniny.

Doporučení:

  • Děti je lepší krmit plastovou lžičkou , protože není tak studené jako kovová .
    V začátcích krmení děťátka tuhou stravou sní dítě jen malé množství porce , takže je lepší si příkrm rozdělit na několik menších porcí a zmrazit do chvíle použití .Nikdy nezamrazujte a nerozmrazujte dětskou stravu více než jedenkrát .

Návrh na první zelenivou stravu
Pokud dítě během prvních 2 týdnů přijímá mrkev velmi dobře , potom můžeme nahradit mrkvové pyré mrkví s bramborem .

Složení první zelenino-bramborové stravy
90 g mrkve ( nebo jiné zeleniny jako pastyňák , brokolice nebo dýně)
40 g brambor
8-10 g 2 čajové lžičky Holle Organického dětského oleje
2 čajové lžičky ovocného džusu ( bohatého na Vitamin C)

Omyjte zeleninu , oloupejte brambory a rozkrájejte obojí na malé kostičky. Uvařte zeleninu s brambory v malém množství vody dokud obojí nebude v měkkém stavu.Utřete na kašičku , přidejte trošku oleje a ovocného džusu.
Někdy později můžete přidávat nějaké maso ( ca 25 g) do čistě mrkvovo-bramborového příkrmu , tak 2-3x týdně. Maso obsahuje důležitou výživu a dodává základné železo. Doporučujeme telecí, hovězí nebo kuřecí maso. Pokud nechcete maso připravovat sami , potom můžete použít zeleninovo - masové příkrmy z organického zemědělstvé.

Pokud jste již začali s touto stravou , můžete pokračovat s další vysoce výživnou zeleninou nebo zeleninovými příkrmy jako pastyňák , brokolice . Zeleninové příkrmy můžete využít pro přípravu větší stravy na oběd s využitím Holle organické dětské obilné kaše . Stačí zmixovat 2 polévkové lžíce Holle kaše ( jakékoli ) a 2 čajové lžičky dětského oleje do ještě teplého zeleninového pyré - hotovo !

Složení zelenino-bramborovo-masové stravy
90-100 g zeleniny ( mrkev , pastyňák , cuketa, dýně, brokolice )
40-60 g brambor
25 g masa
8-10 g 2 žajové lžičky Holle Organického dětského oleje
2 polévkové lžíce ovocného džusu (bohatého na vitamin C)

Nakrájejte maso na malé kostičky a povařte v malém množství vody . Očistěte zeleninu , oloupejte brambory a nakrájejte také na malé kostičky .Potom přidejte zeleninu a brambory do masa a uvařte do měkka. Rozetřete na kašičku a přidejte ovocný džus a olej .

Složení zeleninovo-obilno-masitého pokrmu
90-100 g zeleniny
10-14 g 2-3 polévkové lžíce obilných vloček
voda podle potřeby
25 g masa
8-10 g 2 čajové lžičky Holle organického dětského oleje
2 lžíce ovocného džusu (bohatého na vitamin C)

Omyjte zeleninu a nakrájejte na kostičky . Uvařte zeleninu v malém množství vody do měkka. Potom přidejte obilné vločky. Rozetřete na kaši a přidejte vodu podle potřeby .Přidejte trochu oleje , ovocného džusu do kaše a hotovo.

Složení vegetariánské zeleninovo-bramborovo-obilného pokrmu
90-100 g zeleniny
40-60 g brambor
10 g Holle organické kaše (2 polévkové lžíce)
2 pol.lžíce ovocného džusu (bohatého na vitamin C)
voda podle potřeby
8-10 g 2 čajové lžičky Holle organického dětského oleje

Opláchněte zeleninu , oloupejte brambory a oboje nakrájejte na malé kostičky .Povařte zeleninu a brambory v malém množství vody do jemna , potom přidejte obilné vločky . Rozetřete na kaši a přidejte vodu podle potřeby. Přidejte trochu oleje , ovocného džusu do kaše a hotovo.

Recept na mléčnou obilnou kaši po 5 měsíci do 7 měsíce.
Druhá kaše je obyčejně mléčná obilná kaše , která nahrazuje večerní kojení nebo výživu z lahvičky . Tato mléčná obilná kaše se připravuje s Holle organickými dětskými kašemi a mlékem s přídavkem ovocné šťávy , bohaté na vitamin C.
Je vhodné použít mateřské mléko , Holle kojenecké mléko nebo čerstvé mléko .

Složení pro přípravu s Holle organickým následným mlékem 2
150 ml vody
5 odměrek Holle organického následného mléka 2
18 g Holle obilná kaše (3-4 lžíce)

Přiveďte do varu 150ml vody a nechte schladnout na 50°C. Nejprve vmíchejte 5 polévkových lžic Holle organického následného mléka 2 a potom přidejte 18 g Holle organické obilné kaše (3-4 lžíce ). Od 10tého měsíce můžete připravovat s Holle organickým následným mlékem 3.

Složení pro přípravu jako polomléčná kaše
100 ml voda
100 ml plnotučné mléko
25 g Holle organická kaše (5 lžic)
2 čajové lžičky ovocné šťávy (bohaté na vitamin C )

Přiveďte 100 ml plnotučného mléka k varu se 100 ml vody a nechte schladnout na 50°C. Poté tekutinu nalijte na talíř a smíchejte s 25 g Holle organické kaše (5 polévkových lžic). Doporučujeme přidat 2 polévkové lžíce ovocné šťávy ( kvůli vitaminu C) . Nechte schladnout na teplotu vhodnou ke konzumaci.

Složení pro přípravu s mateřským mlékem
130 ml mateřského mléka
25 g Holle organické kaše (5 pol.lžic)

Smíchejte 25 g of organické kaše se 130 ml teplého mateřského mléka. Hotovo.

Když se k přípravě použije mateřské mléko stává se , že se kaše vrátí do tekutého stavu když se nechá chvíli odstát . Je to kvůli enzymům v mateřském mléce. Pokud je kaše tekutá příliš brzo , připravujte ji po menších dávkách.

Recept pro zeleninové jídlo
Pokud děťátko jí bez problémů během prvních dvou týdnů mrkvový příkrm , potom můžete nahradit mrkev mrkvovo bramborovou stravou .

Složení mrkvovo zeleninové stravy
90 g mrkve (nebo jiné zeleniny jako pastyňák , brokolice nebo dýně)
40 g brambor
8-10 g 2 čajové lžičky Holle Organického dětského Oleje
2 pol. lžíce ovocné šťávy (bohaté na vitamin C )

Omyjte zeleninu a oloupejte brambory a obojí nakrájejte na malé kousky . Uvařte zeleninu a brambory ve velmi malém množství vody až do jemna . Rozetřete na pyré a přidejte trochu oleje a ovocné šťávy.
Později doporučujeme přidat trochu masa (ca. 25 g) k mrkvovobramborovému pokrmu 2-3 krát týdně . Maso obsahuje důležitou výživu a podporuje rozpuštění základního železa . můžete použít libové telecí , hovězí nebo kuřecí maso.
Jestliže nechcete připravovat maso sami , můžete použít zeleninovo masové příkrmy z organického zemědělství.

Jestliže si děťátko zvyklo na první míchanou stravu , můžete použít další vysoce výživné příkrmy jako například pastyňák nebo brokolice . Zeleninová hlavní jídla mohou být doplněna Holle organickou celozrnnou kaší. Stačí smíchat 2 pol.lžíce Holle kaše (jakékoli) a 2 čajové lžičky dětského oleje do stále teplého zeleninového pyré a hotovo !

Složení zeleninovo-bramboro-masité stravy
90-100 g zeleniny (mrkev, pastyňák, cuketa, dýně, brokolice)
40-60 g brambor
25 g libového masa
8-10 g 2 čajové lžičky Holle Organického dětského Oleje
2 pol.lžíce ovocné šťávy (bohaté na vitamin C )

Nakrájejte maso na malé kostičky a uvařte v malém množství vody .Očistěte zeleninu , oloupejte brambory a vše nakrájejte na malé kostičky .Potom přidejte zeleninu a brambory do masa a vařte dokud zelenina a brambory nejsou měkké .Rozetřete na pyré a přidejte ovocnou šťávu a dětský olej.

Složení zeleninovo-obilno-masité stravy
90-100 g zeleniny
10-14 g 2-3 pol. lžíce obilné kaše
voda podle potřeby
25 g libového masa
8-10 g 2 čajové lžičky Holle Organického dětského Oleje
2 lžíce ovocné šťávy (bohaté na Vitamin C )

Omyjte zeleninu a nakrájejte na malé kousky . Uvařte zeleninu do měkka v malém množství vody . Poté přidejte obilné vločky . Rozetřete na pyré a doplňte vodou podle potřeby .Ještě přidejte trochu oleje a ovocné šťávy a hotovo.

Složení vegetariánské zeleninovo-bramborovo-obilné stravy
90-100 g zeleniny
40-60 g brambor
10 g Holle Organické kaše (2 lžíce)
2 lžíce ovocné šťávy (bohaté na Vitamin C )
voda podle potřeby
8-10 g 2 čaj.lžičky Holle Organického dětského Oleje

Omyjte zeleninu a oloupejte brambory , oboje nakrájejte na malé kousky . Uvařte zeleninu a brambory v malém množství vody až do měkka. Potom přidejte obilné vločky . Rozetřete na pyré a přidejte vodu podle potřeby .Přidejte trochu oleje a ovocné šťávy a hotovo !

Recept na juniorskou stravu od 8. měsíce věku.
Asi od 8. měsíce věku může vaše děťátko jíst pevnější stravu .Zeleninovo-obilnou kaši už nemusíte tolik roztírat na pyré a ovocné kaše mohou obsahovat více hrubších částí ovoce. Tato změna konzistence stravy stimuluje děťátko ke kousání stravy .Už můžete podávat i organické junior příkrmy ve skleničce. Poté po 12. měsíci a dále můžete pomalu stravu přesouvat do obecnější roviny , přirozeně s menším množstvím soli ,koření a cukrů.

Možný recept na : Ovocná sucharová kaše (od 8 měsíce)
Rozlomte 2 Holle Organické Baby suchary na kousky a dejte do misky. Uvařte 140ml vody a přelijte jí suchary . Nechte odstát a rozetřete vidličkou.

Můžete přidat okolo 100g čerstvého ovoce nebo ovocnou přesnídávku jako Čistou hrušku nebo Čisté jablko nebo Čisté jablko banán pro chuť. Abyste dodali trochu mastných kyselin a vitamínů , přidejte 1 čajovou lžičku Holle Organického dětského Oleje. Nechte schladit a podávejte !