Kvalita která respektuje přírodu

Živočišná výroba hraje hlavní roli v biodynamickém hospodaření. Demeter je jediná zemědělské hospodaření, které zahrnuje živočišnou výrobu jako nutnou aktivitu přes kterou vytváří konzistentní cyklus.
Demeter udává směr v pěstování zvířat způsobem vhodným k jejich potřebám. Demeter krávy například mají rohy, což je ušetří bolestivého procesu odstraňování rohů. Demeter farmáři jsou silně přesvědčeni že integrita a fyzická neporušenost všech forem života je klíčem k pozitivnímu vývoji farmářství jako holistického organismu.

Kriteria Demeter živočišné výroby
Zvířata musí být držena způsobem vhodným k jejich potřebám , ve vhodně velkém prostoru s množstvím venkovních aktivit
Zvířata jsou respektována jako kompletní jedinci - proto žádné odstraňování rohů nebo zastřihávání zobáku
100 % organické krmivo ,většina se musí vypěstovat přímo na vlastní farmě
Pokud zvíře onemocní je prioritní přírodní léčebný proces
Zpracování musí zachovat kvalitu
Díky pravidlům etické živočišné výroby vzniká pravá kvalita

Holle nakupuje již mnoho let drůbež z Demeter farmy Bauckhof Klein Süstedt. Majitelka, Carsten Bauck, je hlavní zakladatelka spolku Bruderhahn Initiative Deutschland (BID - Projekt "Německý sbratřený kohout") založený r.2012.Projekt splňuje úplná ekologická a etická pravidla pěstování nosných slepic a brojlerů.
Holle podporuje Bruderhahn Iniciativu od r. 2013 nákupem garantovaných množství masa vyprodukovaného tímto způsobem chovu.Od března 2014 Holle nakupuje kuřecí maso pouze z farmy Bauckhof a vyrábí z něho své příkrmy s kuřecím masem.

Snažíme se odstranit neetickou praxi nastavením nových pravidel
Iniciativa Bruderhahn Deutschland se chopila příležitosti vyvinout alternativu a eticky obhajitelné řešení k jednostrannému pěstování drůbeže , které je běžné v konvenčních pěstírnách .Např. při pěstování ras na dvojí využití ; prodloužením doby využitelnosti slepic nebo vychováváním nosnic spolu s kohouty , kdy se kohouti nezabíjí ihned po vylíhnutí jen proto , že se považují za málo profitabilní .

Iniciativa Bruderhahn Deutschland upozorňuje na naléhavý problém kohoutů a vyvinula alternativní metodu pěstování kohoutů společně s nosnicemi - všichni kohouti jsou zachováni i když jejich život znamená vyšší dodatečné náklady .

Značka BID - znamená kvalitu garantovanou Iniciativou Bruderhahn Deutschland

Známka schválení Iniciativou Bruderhahn Deutschland ne jenom garantuje , že kuřata- kohouti budou udržováni při životě , ale že podmínky jejich života budou splňovat úplné ekologické a etické stránky pěstování kuřat. Krmení a podmínky chovu proto splňují nejvyšší možné standarty jejich blahobytu . BID dokonce přesahuje rámec těchto podmínek tím , že odmítá používání antibiotic.

Pěstují se i kohouti
Bez antibiotic
Kvalita Demeter
100% organické krmivo
Testováno nezávislým certifikačním orgánem
Značka BID identifikuje věechny výrobky (vejce a maso) vyrobené podle pravidel BID. Ověření a certifikaci provádí nezávislý certifikační úřad.Náš certifikační proces je koordinován Německou společností pro ochranu zdrojů ( German Gesellschaft für Ressourcenschutz (GFRS, DE ÖKO-039; www.gfrs.de).
Klikněte si pro více info o BID projektech .

Garance nejvyšší transparentnosti a nejvyšší možné kvality
Farma Bauckhof aspiruje na nejvyšší ocenění transparentnosti - např. instalací webkamer do všech svých chovných ohrad tak aby spotřebitel mohl kdykoli nahlédnout jak farma Bauckhof dodržuje nejvyšší standarty chovu kuřat .

Sami se podívejte na farmu : navštivte přes webkameru chov na farmě Bauckhof Klein Süstedt.

Proč se nepokračuje v chovu krůt
Farma Bauckhof se rozhodla zahájit BID (Bruderhahn Initiative Deutschland) projekt z etických důvodů. Proto také Carsten Bauck, která dodává firmě Holle drůbež v kvalitě Demeter už po mnoho let , již nechová krůty. Díky způsobu přirozeného chovu krůt dnes dostupného , který je využíván na výrobu krůtích prsou , nebylo prostě možné ( i přes velké úsilí na farmě ) dosáhnout vlastních nastavených standartů , které by splnily eticky korektní živočišnou produkci.
V Holle jsme se proto rozhodli skončit s prodejem krůtího masa . Od března 2014 se proto Holle Organické dětské přesnídávky s drůbežím masem vyrábí jen a jen s kuřecím masem dodávaným z chovů schválených Iniciativou BID.

Pokud máte zájem o další informace o ukončení chovu krůt na farmě Bauckhof Klein Süstedt, klikněte prosím zde.